За словами Реви, в країні є великий резерв для поповнення ПФУ – ті, хто не платить внески з отриманих доходів.

Квітневе підвищення пенсійного віку для жінок До 60 років стане завершальним етапом пенсійної реформи, яку розпочали ще 10 років тому. Однак для збільшень надходжень до Пенсійного фонду України можна було обійтися і без таких нововведень.

Андрій Рева
Андрій Рева

Про це заявив колишній міністр соціальної політики Андрій Рева.

"Це завершальний етап реалізації рішення, яке було прийнято в 2011 році... протягом 10 років плавно підвищували пенсійний вік для жінок: щороку на півроку. Якщо будь-яку людину запитати, він за те, щоб підвищувати пенсійний вік або проти, думаю, 100% опитаних виступлять проти. І я проти", - зазначив колишній міністр.

За словами Реви, в країні є великий резерв для поповнення ПФУ. З 24 млн працюючих українців внески платять 10,5 млн, ще за 3 млн внески платитиме держава. Решта внесків не платять, але пенсію отримувати захочуть. Ось за їх рахунок і потрібно дофінансувати ПФУ.

Пенсіонери, скріншот із відео
Пенсіонери, скріншот із відео

"Є ще 3 млн людей, які за законом звільнені від сплати внесків до ПФУ. В основному це люди, які займаються індивідуальним господарством в селі. Вони часто здають свої паї фермерам, і отримують гроші. Чому не зобов'язати фермерів платити пенсійні внески за власників паїв? Далі у нас 2 млн безробітних, 3 млн людей працюють за кордоном - створюючи їм робочі місця і піднімаючи зарплату їх можна повернути. Ще 2 млн - працюють у тіні. З цим теж потрібно боротися. Ось це – резерв для збільшення кількості платників податків. І тоді Пенсійний фонд буде профіцитним", - резюмував він.