Міністерство фінансів України вселило надію у тисячі українських родин однією новиною.

15 лютого на сторінці міністерства у мережі Фейсбук з'явилося повідомлення, що Кабмін ухвалив зміни до системи іпотечного кредитування.

радянська квартира
радянська квартира

"Сьогодні, 15 лютого, Кабмін ухвалив запропоновані ✔️ Мінфіном зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, зокрема, суттєво спрощуються критерії для позичальників", - йдеться у повідомленні.

  • Передусім прийнятою постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками.
  • А саме: тепер, щоб стати учасником програми «Доступна іпотека» під 7%, необов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери.
  • Також скасовано вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних та ветхих будинків.
  • «Рішенням Уряду суттєво спрощуються критерії для потенційних позичальників нової іпотечної програми. ❗️Таким чином, «Доступна іпотека» під 7% стає ще доступнішою, і скористатися державною підтримкою у сфері іпотечного кредитування зможе широке коло громадян.

Також міністерство зазначає, що постанова вносить низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою.

"Це є продовженням конструктивного діалогу щодо швидкого і ефективного запуску доступної іпотеки», – розповів заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.