Істотні запаси газу в підземних сховищах дозволять зберегти ціни на газ в країні на відносно низькому рівні навіть в розпал опалювального сезону.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі НАК "Нафтогаз України".

У компанії нагадали, що традиційно взимку попит на газ росте, через що тарифи на "блакитне паливо" йдуть вгору пропорційно зростанню споживання, а влітку, коли попит мінімальний, ціни знову відкочуються назад. Однак в цьому році даний сценарій Україні не загрожує через рекордні 22 млрд кубічних метрів газу, накопичених в підземних сховищах. До жовтня цей обсяг може досягти 26 млрд кубометрів. Цих запасів повинно вистачити, щоб зберегти ціни на газ в країні на відносно низькому рівні навіть в розпал опалювального сезону.

У НАК також роз'яснили, які зміни несе відкриття з 1 серпня вільного ринку газу для населення.

"Це означає, що відтепер українці самі можуть вільно міняти газового постачальника. Довгі роки ціни на газ в Україні регулював Кабінет Міністрів через НАК Нафтогаз України. Компанія була зобов'язана продавати газ посередникам-монополістам, які вже з націнкою перепродували його українцям ... Тепер Нафтогаз України може безпосередньо продавати газ населенню, як і інші постачальники, а українці безперешкодно вибирати і змінювати постачальника ", - відзначили в НАК.

У компанії також відзначили, що з 1 серпня ціни на газ для населення, як і з 2015 року для промисловості, визначає ринок.

"До 1 серпня Нафтогаз, в рамках покладених на нього обов'язків Кабміном, повинен був продавати газсбиту на потреби населення. Останні виступали гарантом безперебійних поставок газу домогосподарствам в кожній області України. Але цей обов'язок було скасовано. Тепер, якщо споживач через форс-мажору залишиться без постачальника (наприклад, він стане банкрутом), його замінить постачальник останньої надії (ППН). І у споживача буде до 60 календарних днів, щоб знайти собі нового постачальника ", - роз'яснили в Нафтогазі.

Щоб відмовитися від чинного постачальника газу, з 1 липня споживач повинен подати майбутньому трейдеру заяву на приєднання, паспорт, ідентифікаційний податковий номер, останню платіжку за газ і свідоцтво про право власності на житло або довіреність. Все інше зробить новий постачальник і перехід відбудеться автоматично.

"У перспективі активна конкуренція на ринку відкриє для населення безліч можливостей, яких він був позбавлений ще при старій моделі газового ринку. Домогосподарства, наприклад, зможуть вибирати для себе постачальників зі зручним сервісом, вигідними пропозиціями або брати участь в акціях на зразок тих, що роблять провайдери інтернет-послуг і мобільні оператори ", - додали в компанії.