Антимонопольний комітет України почав розслідування проти компаній "Астарта" і ТОВ "Радехівський цукор", які минулого року безпідставно підвищували вартість цукру.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Так, 5 квітня проти двох компаній було заведено справу за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку білого цукру. В Антимонопольному комітеті кілька місяців досліджували підвищення вартості цукру на ринку і з'ясували, що зазначені компанії з вересня минулого року підвищували оптово-відпускні ціни на цукор. У період з вересня по листопад 2020 року вартість цукру зросла на 48%.

Яйця "Орсіні", кадр з відео
Яйця "Орсіні", кадр з відео

Відзначається, що в АМКУ не бачать на те об'єктивних причин, так як цукристість буряка в 2020 році в цілому в країні знизилася на 1,7%, врожайність – на 7,8%, а відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%.

Минулого року обсяги цукру скоротилися на 22,3%, порівняно з 2019 роком, але дефіциту цього продукту в Україні не спостерігалося, враховуючи перехідні запаси, обсяги імпорту та суспільну тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання.

"АМКУ бачить, що група "Астарта" і ТОВ "Радехівський цукор" знаходяться в різних умовах господарської діяльності, проте схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, і отримали можливість підвищувати ціни більше конкурентного рівня", – йдеться в повідомленні.

курячі яйця
курячі яйця

Голова Антимонопольного комітету Ольга Піщанська заявила, що крім "Астарти" і "Радехівського цукру" вивчаються дії й інших виробників на ринку цукру. Але цим в АМКУ не обмежаться і планують перевірити ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, які подорожчали останнім часом.