Страховий стаж – період, протягом якого громадянин підлягає загальнообов'язковому пенсійному страхуванню, а також, за який щомісяця були сплачені страхові внески.

Про це йдеться в повідомленні Головного управління ПФУ.

Для українських пенсіонерів зараз стаж відіграє дуже важливу роль у нарахуванні пенсії. У Пенсійному фонді України розповіли кілька способів, які допоможуть підтвердити страховий стаж за період до 2004 року.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Що потрібно зробити в разі втрати трудової книжки в процесі оформленні пенсії, і яким чином при цьому підтверджується трудовий стаж?

У статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», йдеться про те, що страховий стаж - період, протягом якого громадянин підлягає загальнообов'язковому пенсійному страхуванню, а також, за який щомісяця були сплачені страхові внески. Основним документом, який це підтверджує - є трудова книжка. Якщо вона відсутня, або в ній немає потрібних записів в ПФУ можуть прийняти дані, які є в регістрі застрахованих громадян, довідки, виписки із заяв, особисті рахунки і відомості про видачу зарплати, письмові трудові договори, інші документи, в яких є відмітка про період роботи.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

У разі відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості їх отримання у зв'язку з військовими діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, що дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які працювали на цьому ж підприємстві.

Якщо в трудовій книжці є записи про періоди роботи до 01.01.2004 з неточними записами про період роботи, призначають комісію з питань підтвердженого стажу роботи, яка може дати право на призначення пенсії.

При цьому для підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, територіальний орган Пенсійного фонду України опитує свідків. Результати опитувань свідків оформляються як акт опитування свідка. На розгляд заяву громадянина України у комісії є п'ять робочих днів.