На Українській енергетичній біржі ціна досягла 8500 грн за 1000 кубометрів.

Вартість газу в Україні продовжила збільшуватися, незважаючи на завершення зимового сезону. Під кінець минулого тижня ціна досягла 8500 грн за 1000 кубометрів. У Європі також спостерігалася тенденція до зростання, повідомляється на сайті Української енергетичної біржі з посиланням на огляд ринку.

газова конфорка
газова конфорка

Минулі два тижні 10 компаній-ініціаторів торгів формували позиції на продаж і купівлю ресурсів. Стартові ціни мали загальну динаміку до зростання. Дорожчі ініціатори оцінювали ресурс травня 2021-го.

На короткостроковому ринку природного газу активність залишалася стабільною. За два тижні продано близько 1,5 млн куб.м ресурсу на внутрішньодобовому і ринку "на добу вперед". Станом на 9 квітня середньозважена ціна місяця склала 8145 грн.

перевірка якості газу
перевірка якості газу

На європейських хабах спостерігалася загальна тенденція до подорожчання. Після рекордних відборів наприкінці березня Європа відновила закачування газу в підземні сховища. З урахуванням похолодання спотові ціни рекордно підвищилися, якщо порівнювати з попередніми двома місяцями.

Раніше повідомлялося, що на початку квітня Європа зупинила кампанію по закачуванню газу в свої підземні сховища для відбору через холодну погоду. П'ять днів поспіль Австрія, Німеччина, Чехія, Данія, Болгарія, Нідерланди та Франція витрачали запаси природного газу.