В Україні з 1 січня 2021 року можуть довільно відключати подачу газу в разі відсутності наявності спеціальних лічильників в будинках українців. Така норма прописана а законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який був затверджений в далекому 2017 році і набуває свою законодавчу владу в вище зазначений період.

Читайте нас у Google News!

газ
газ

На даний момент деяким споживачам вже активно повідомляють про можливе блокування газу в разі відсутності в їх будинках потрібних лічильників.

Повідомляється, що на даний момент серед населення досить високий відсоток тих споживачів, у яких немає приладів для обліку експлуатації газу.

За попередніми даними, мова йде приблизно про мільйон українців, проте ряд українських фахівців схильний оцінювати цю цифру в куди більш великих масштабах - приблизно в 2-3 мільйони.

Провідні причини того, чому люди не ставлять в своїх будинках лічильники - це страх відкрити двері шахраям, а також нестача коштів на оплату послуг з установки приладів.

Українські експерти вважають, що незважаючи на такі незручності, платити за газ у міру того, скільки та чи інша сім'я використала - вигідніше, ніж в цілому платить за послугу.

У той же час, вони не впевнені, що уряд дійсно почне блокувати подачу газу, адже забезпечити лічильниками 2-3 мільйони чоловік за короткий проміжок часу, не вийде.

Нагадаємо, що в НАК «Нафтогаз» України встановили річний тариф на послуги транспортування газу на рівні 4,73 гривні за один кубічний метр, що відрізняється від тих цін, які були сформовані на серпень місяць.

Буквально від 1 серпня поточного року в країні офіційно запрацював новий ринок газу, який абсолютно ніяк не регулює цінову політику з боку постачальника.