Радник міністра соцполітики Микола Шамбір заявив, що всі українські пенсіонери з 1 липня отримали надбавку до виплат.

Читайте нас у Google News!

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Однак, за словами Шамбір, працюючим пенсіонерам надбавка виплачуватися не буде.

Він зазначив, що дане обмеження пов'язане з тим, що зарплати працюючих пенсіонерів збільшуються в зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму. Таким чином, якщо цієї категорії підвищити пенсійні виплати, вийде подвійна надбавка.

Шамбір також пояснив, що пенсіонер у разі звільнення відразу отримає липневу надбавку до пенсійної виплати.

Раніше повідомлялося, що директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко повідомив, що індексація пенсій в Україні повинна бути не нижче рівня інфляції. При цьому він зазначив, що запланована в Україні індексація пенсій охопить не всі категорії пенсіонерів.

«Ми розуміємо, що пенсії повинні індексувати на відсоток інфляції, тому в минулому інфляція була не так вже й велика - на рівні 5-6%, в цьому році закладали в бюджет на рівні 3%, а насправді буде десь 6% . Тому, звичайно, на 6% треба проіндексувати пенсії всім категоріям », - пояснив він.

Нагадаємо, підвищення мінімальної зарплати заплановане на 1 вересня 2020 року спричинить за собою підвищення пенсій. Однак, за словами аналітиків, підвищення торкнеться лише тих пенсіонерів, яким вже виповнилося 65 років, адже вони мають право на виплати в розмірі не менше 40% «мінімалки».

Також повідомлялося, що одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 років, і які вже отримували 500 гривень надбавки до пенсії, додатково будуть виплачувати по 685 гривень щомісяця. Виплату оформили «заднім числом», тобто самотні пенсіонери отримають гроші, починаючи з 1 січня

Також раніше було відомо, що у 2020 році «позапланового» зростання пенсій для більшості пенсіонерів, швидше за все, не передбачається. Однак на наступний рік в бюджеті, по всій видимості, буде закладено підвищення пенсій, як мінімум, відповідне зростання мінімальних зарплат.

Це пов'язано з тим, що міжнародні нормативи вимагають забезпечувати пенсіонерам виплати на рівні не нижче 40% мінімальної зарплати. В Україні це співвідношення намагаються майже дотримуватися, по крайней мере, не збільшувати розрив.