Вартість бананів на світовому ринку в цьому році постійно зростає. Ціни набагато перевищують минулорічні, і така тенденція актуальна для всіх країн.

Про це пише EastFruit.

В Україні станом на кінець квітня вартість популярного фрукта підскочила на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. У той же час, наприклад, в Росії подорожчання досягає 50%, в Польщі – 21%.

Овочі та фрукти для діабетиків
Овочі та фрукти для діабетиків

Серед причин такого зростання вартості називають, в першу чергу, ситуацію в Еквадорі, ключовому постачальнику бананів на глобальному ринку. Там ще восени 2019 року прокотилися потужні соціальні протести, країна виявилася паралізована. Пізніше до цих проблем додалася ще й пандемія.

У вересні 2020 року і в березні 2021 року в Еквадорі відбулося виверження вулкана, яке також вдарило по експорту бананів і якості цих фруктів. У 2021 році обсяги поставок з Еквадору обвалилися.

Тим часом, попит на банани несподівано виріс на ринку США, менш традиційному напрямку для цих фруктів.

Крім цього, ціни визначають і чутки про можливість повного зникнення бананів в Південній Америці. Серйозну загрозу галузі зараз представляє захворювання Tropical Race 4 (TR4), яке вражає насамперед експортований сорт Cavendish. Випадки зараження плантацій вже виявили і в Перу.