Журналіст і блогер Павло Бондаренко пише на своїй сторінці в Facebook, президентська програма «Доступні кредити 5-7-9%», яку з такою помпезністю запустили півроку тому, - наказала довго жити. Тому що епоха бідності закінчилася і під такі дикі відсотки дурнів брати кредит немає.

Читайте нас у Google News!

прем'єр-міністр України
Денис Шмигаль

В уряді так і сказали, що програма нормально не запрацювала, як було обіцяно. Фактично кілька місяців тому констатували, що ця програма перестає працювати, і немає клієнтів.

Бондаренко зазначає, його особисто здивувало те, що в уряді вирішили, що нікому такі дешеві кредити не потрібні. «Я розумний, освічений, помірно вгодований чоловік у повному розквіті сил! У мене така ідея була. На створення цілих двох робочих місць.

За умовами президентської програми - це як раз на 5%. Реальний сектор економіки! Смачні пиріжки і біляші за маминим рецептом! Я навіть місце для невеликої точки пригледів людне і назва хороша придумав, і вже облизувався в передчутті прибутку і тут раптом дійсно облизня спіймав », - написав блогер.

Він додає, вийшовши з депресії і трохи охолонувши, вирішив з'ясувати, чому ж «нікому видавати» такі дешеві кредити? Виявилося, щоб отримати кредит на відкриття своєї пиріжкової, потрібно мати досвід роботи по випічці і продажу пиріжків. Тобто, мати вже пиріжкову. Більш того, вона повинна працювати вже мінімум як рік.

Більш того, пиріжкова повинна бути прибутковою. Більш того, кредит видають тільки під заставу - нерухомість або авто. Більш того, потрібен початковий внесок - 30% від суми кредиту, а ще потрібно два десятка довідок. У тому числі про шлюб та довідка про наявність того ж досвіду по випічці і продажу біляшів.

Павло Бондаренко наголошує, оскільки авто у нього немає, а вся його нерухомість залишилася в окупованому Луганську, пристойного досвіду роботи в пиріжкової він теж не має, а, якщо і вдалося б назбирати 30% від суми, необхідної для оренди землі, будівництва кіоску, придбання обладнання та необхідних за рецептурою продуктів, то доведеться самому покласти зуби на полицю, проект довелося заморозити. Ось і весь «доступний кредит» від Зеленського.

Очевидно, він же доступний, але тільки для деяких, тому як відзвітували ж, що видали кредитів вже на 3 мільярди. Правда, не уточнили прізвищ цих «щасливчиків». Читайте також - спецназівці звільнили центр столиці Білорусі.