Зростання комунальних боргів підштовхнув влади до розробки нового закону: законопроект №3613 вже внесли в Раду.

Читайте нас у Google News!

штурм квартири поліцією
штурм квартири поліцією

Якщо документ ухвалять, то вже до 1 жовтня 2020 року українцям доведеться або погасити борги, або укласти договір про реструктуризацію заборгованості. В іншому випадку боржника чекає суд.

Якщо людина заборгувала за комунальні послуги, то з працюючого українця почнуть щомісяця списувати 25% від його зарплати, з пільговика - 20% пільги. Через п'ять років (якщо борг досі не погашений), термін реструктуризації доведеться продовжувати, пише Обозреватель.

Якщо заборгованість накопичувалася протягом року - до цієї суми додадуть ще 20% штрафу, якщо два роки - то 30%, три - 50%. Також боржникам загрожує пеня.

Як покарають за ЖКГ-борги в суді

Крім того, суд має право накласти арешт на майно боржника - якщо його борг за ЖКГ перевищує 94 460 грн (тобто 20 мінімальних зарплат) і у людини є інше житло.

"Боятися варто скоріше відключення, ніж арешту майна", - вважає експерт з питань ЖКГ глава Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко.

Крім конфіскації майна боржників чекають і інші санкції. Їм можуть заборонити:

  • виїжджати за кордон,

  • користуватися зброєю,

  • полювати.

Покарання за комунальні борги - остання лазівка

Штрафи не зароблять - якщо карантин в Україні продовжать після 1 вересня: за законом, заборонено споживачів штрафувати не тільки на час карантину, а й ще протягом тридцяти днів після його завершення.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року тарифи на холодну воду підвищать в середньому на 20%. Підвищення тарифів буде відрізнятися для різних регіонів: чим дорожче коштує вода сьогодні і чим більше її споживачів, тим у відсотках зростання цін буде менше. І навпаки.