В Україні запровадять нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму відповідно до середньої зарплати.

Верховна Рада України на черговому засіданні вчора, 2 червня, прийняла в першому читанні законопроект № 3515, який передбачає врегулювання питань формування прожиткового мінімуму і створення передумов для його підвищення.

"За" документ, який вносить зміни до 46 законодавчих актів, проголосували 253 народних депутатів. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, в Україні запровадять нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму відповідно до середньої заробітної плати. Так, він стане на рівні 40% від середньої зарплати в поточному році з подальшим збільшенням до 50% в 2031 році.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, коментуючи документ, зазначила, що прийняття цього законопроекту дозволить створити передумови для встановлення прожиткового мінімуму в такому розмірі, "який реально зможе забезпечити задоволення основних потреб людини".

Вона вважає, що законопроект зможе підвищити рівень матеріального добробуту вразливих категорій населення країни.

Стало відомо, що серед усього іншого, законопроект регулює підняття прожиткового мінімуму в тому випадку, якщо його фактичний розмір протягом трьох місяців перевищує більш ніж на 10% Розмір затвердженого прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день, згідно з чинним законодавством, підвищення прожиткового мінімуму встановлено:

  • з 1 січня-2 270 гривень,
  • з 1 липня-2 379 гривень,
  • з 1 грудня – 2 481 гривня.