Верховна Рада обмежила обіг пластикових (поліетиленових) пакетів на території України. Дана заборона може призвести до того, що більшість продуктів і товарів подорожчає на 2%.

Таку думку висловив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в коментарі Vesti.ua.

Експерт пояснив, що нововведення безпосередньо впливає на ціноутворення, так як упаковка закладена у вартість товарів. Він зазначив, що в країнах Європи, де також заборонені пластикові пакети, перехідний період тривав 3-5 років.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

"В Україні його планують провести в стислі терміни. При цьому зміни не торкнуться тих видів продажів, де без такої упаковки не обійтися, в тому числі в бакалії", - розповів Дорошенко.

Крім того, за час поки підприємці будуть шукати альтернативну упаковку, в країні може виникнути дефіцит.

За словами голови Асоціації власників МАФів Тетяни Петренко, альтернативні варіанти упаковки будуть коштувати дорожче звичних. Але, їх вартість знизиться після того, як почнеться надлишок таких видів упаковок.

У будь-якому випадку за нові пакети платитимуть покупці, вважає експерт. При цьому подорожчання товарів через заборону пластикових пакетів призведе до невдоволення, як з боку населення, так і бізнесу. Адже в перший час не всі підприємці зможуть знайти альтернативні варіанти упаковки, за що їх будуть штрафувати.