В результаті перерахунку пенсій для працюючих пенсіонерів виплати переглянули для 633 тис. громадян.

Зокрема, 313 тис. осіб отримають підвищення, середня сума якого становить 193,32 грн. Про це у Facebook повідомила прес-служба Пенсійного фонду.

Під перерахунок потрапили особи, які мають не менше 24 місяців страхового стажу після виходу на пенсію або попереднього перегляду. Якщо стаж менше зазначеного періоду, то від призначення пенсії має пройти не менше двох років.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

У ПФУ зазначили, що перерахунок проводили з 1 квітня, після отримання даних з Держподаткової про суми нарахованих і сплачених страхових внесків за перший квартал.

У підсумку в червні громадяни отримають не тільки перераховану пенсію, а й доплату за квітень-травень поточного року.

Раніше радник міністра соціальної політики Микола Шамбір повідомляв, що суми перерахунку для працюючих пенсіонерів залежать від заробітної плати і стажу кожного. Тобто ведеться індивідуальний розрахунок.

Нагадаємо, на розгляд профільного Комітету Верховної Ради передано законопроект Про внесення змін до законодавчої бази про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Ініціатори змін пропонують з 1 січня 2023 року піднімати щороку пенсійний вік на один місяць.