Новий урожай повинен стримати зростання вартості продуктів. Однак імпортні товари подорожчають.

За рік ціни на продукти зросли в середньому майже на 10% (квітень 2020-го до квітня 2021-го). Найбільше подорожчала найбільш ходова їжа - яйця (+90%), хліб (+13%), цукор (65%) і соняшникова олія (+63%).

Цього року очікується хороший урожай. Тому ціни на продовольство можуть втриматися, проте імпорт подорожчає, пише "РБК-Україна".

В середньому витрати українців на їжу досягають 50% від усіх витрат, у зв'язку з чим підвищення цін помітили більшість жителів України.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

Існує кілька основних факторів, які вплинули: скорочення врожаю, подорожчання сировинних продуктів (зерна, кормів) і скорочення виробництва (зокрема, м'яса і курей).

Тому подальше зростання залежить від цих причин.

"Вже є очікування, що збір зернових і соняшнику в Україні в цьому році повинен бути на високому рівні, відповідно, це повинно допомогти утримати ціни на хлібобулочні вироби і соняшникову олію на сьогоднішніх позначках або навіть привести до певного зниження ціни в межах 10%", – вважає глава аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін.

При цьому імпортні товари будуть подорожчати. На це впливає помірне зміцнення української валюти, яке, швидше за все, призведе до збільшення доходів імпортерів, а не до зниження цін на їх продукцію. Крім цього, в світі назріває дефіцит товарів довгострокового споживання-електроніки, меблів, автомобілів і т. д.

Важливими є і ціни на нафтопродукти. Експерти сходяться на думці, що сьогоднішня нестабільність на цьому ринку в результаті відіб'ється і на цінах на інші споживчі товари.