Антимонопольний комітет України (АМКУ) проводить розслідування щодо різкого збільшення вартості соняшникової олії та яєць.

Про це регулятор повідомив агентству "УНІАН".

АМКУ направив ряд вимог про надання інформації найбільшим виробникам і торговим мережам.

"В даний час проводиться оцінка дій суб'єктів господарювання на відповідність законодавству про захист економічної конкуренції у зв'язку з підвищенням цін на олію соняшникову і на яйця курячі", – сказано в листі відомства.

Яйця "Орсіні", кадр з відео
Яйця "Орсіні", кадр з відео

Регулятор з'ясовує, чи були об'єктивні фактори для подорожчання цих продуктів.

Крім того, АМКУ продовжує досліджувати докази у справі про підвищення цін на цукор. Розслідування ведеться відносно компанії "Астарта" і заводу "Радехівський цукор".

У розслідування також включені наступні виробники: "Цукорагропром", Новооржицький цукровий завод, Наркевицький цукровий завод, Новоіванівський цукровий завод. Підприємства підозрюються у вчиненні антиконкурентних дій за попередньою змовою на ринку первинної реалізації бурякового цукру.

Нагадаємо, що за рік яйця подорожчали на 90%, а соняшникова олія на 63% (станом на квітень 2021 року). Цього року експерти сподіваються на хороший урожай, який стримає ціни на продукти харчування, а в окремих випадках – стимулюватиме їх зниження.