В Україні отримати свідоцтво про народження дитини тепер можна в будь-якому відділенні "Укрпошти" або замовити доставку кур'єром додому.

Новою послугою можна скористатися не тільки у великих містах, але і в селах, де немає філій ГРАГС або ЦНАП. Про це 8 червня повідомила прес-служба Національного поштового оператора.

Уточнюється, що мова йде про документ, який батьки немовляти замовляють онлайн через сервіс "е-Малятко". Доставка свідоцтва стала можливою після приєднання "Укрпошти" до проекту.

Також отримати документ можна в досить короткі терміни-до 2 днів в межах області і до 3 днів в межах України. Здійснювати доставку буде "Укрпошта Експрес". Оплатити послугу можна як онлайн на сайті "Е-Малятко", так і готівкою при отриманні.

"Формування відправок здійснюється завдяки інтеграції API "Укрпошти" з сервісом "е-Малятко", що дозволяє оперативно приймати і обробляти відправлення", – додали в компанії.

Нагадаємо, "Е-Малятко" - комплексна послуга для батьків новонароджених малюків. На сервісі можна зареєструвати народження дитини, подавши заяву онлайн. Також через сайт проекту українці отримують до 9-ти державних послуг від різних органів влади, необхідних при народженні дитини.