Протягом 2021 року українцям ще п'ять разів перерахують пенсії для підвищення розміру виплат різним групам пенсіонерів.

Про це 22 червня повідомила прес-служба Пенсійного фонду України.

Стало відомо, що на сьогоднішній день ПФУ вже займається перерахунком пенсій за двома напрямками. Так, з 1 липня внаслідок підвищення прожиткового мінімуму українцям збільшать розмір пенсії за віком, а деякі отримають доплату за понаднормовий стаж.

З 1 липня надбавку в розмірі 100 грн до виплат отримають пенсіонери, яким пенсії призначили до 31 грудня 2020 рік. Цю доплату також призначать пенсіонерам, які не перераховувалися у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму.

Крім того, з 1 жовтня пенсії підвищать для українців старше 75 років. Для даної категорії пенсіонерів доплату встановили на рівні 400 грн, а мінімальну виплату — на рівні 2500 грн.

Ще два перерахунки з різних причин заплановані на 1 грудня:

  • через зростання прожиткового мінімуму. Пенсіонери отримають доплату за стаж, за віком і в цілому збільшиться розмір мінімальної пенсії;
  • через зростання мінімальної зарплати. Для 65-річних українців пенсії підвищать до 2600 грн.

перерахунок пенсій в Україні
перерахунок пенсій в Україні

Коли в Україні підвищували пенсії?

ПФУ з початку року вже провів п'ять перерахунків пенсій для різних категорій населення. Перше підвищення відбулося з 1 січня поточного року. Тоді через зростання мінімальної зарплати мінімальна пенсія 65-річним зросла до 2400 гривень.

Ще три перерахунки одночасно пройшли з 1 березня за трьома напрямками. Так, на початку весни пройшла щорічна індексація виплат. Також пенсії підвищили мінімум на 100 грн через збільшення середньої зарплати. Разом з тим з 1 березня збільшили до 2200 гривень мінімальний розмір пенсії для чоловіків зі стажем 35 років і жінок зі стажем 30 років. Крім того, з 1 квітня пенсії перерахували для працюючих одержувачів.