У Міністерстві економіки очікують, що в 2021 році українські аграрії зберуть один з найбільших врожаїв зернових за 30 років незалежності України.

Але навіть якщо сільгоспвиробники отримають рекордні обсяги пшениці, хлібобулочна продукція все одно не подешевшає. Про це експерти розповіли в матеріалі видання "Апостроф".

За словами аналітика компанії "Центр біржових технологій" Максима Орищака, ціни на хліб в Україні зростають постійно. Так, з початку поточного року півкіло нарізного батона "Київський" подорожчало на 1 гривню - з 18,94 до 19,94 грн, вартість хліба пшеничного піднялася з 19,53 до 22,95 грн, українського житнього хліба "Столичний" — з 24,62 гривень до 29,75 гривень.

Хліб
Хліб

Експерт вважає, що, так як в Україні до кінця року повинна сповільнитися інфляція, а аграрії можуть зібрати рекордний урожай зерна, то і темпи зростання цін на хліб можуть знизитися, але продукт не подешевшає. Стало відомо, що на формування цін на хліб впливає не тільки урожай пшениці, а й ряд інших зовнішніх факторів. Наприклад, світові котирування нафти.

"Є ризик подорожчання нафти в світі, що відіб'ється на вартості літра бензину. І, як наслідок, це відіб'ється на продуктах харчування. Урожайність стримуватиме темпи зростання цін, однак на етапі збору врожаю та інших ланок у ланцюжку доставки товару споживачеві фактор енергоресурсів, вартості палива стане визначальним у динаміці цін", - пояснив Орищак.

Крім того, для повного забезпечення внутрішнього ринку продуктом достатньо 20 млн тонн зерна, тому більшу частину врожаю Україна відвантажує. При цьому ні трейдери, Ні виробники не погодяться продавати продукт на українському ринку дешевше, ніж на зовнішніх.

За словами експерта, Україна повністю залежить від світової динаміки цін на продовольство, яке постійно дорожчає на ринках інших країн. Але, він вважає, що вартість сировини у світі важко спрогнозувати, також як і в Україні.