Юрій Корольчук зазначив в розмовах з журналістами видання «Коментарі», що на біржах Європейського союзу вже почали зростати ціни на газ.

Читайте нас у Google News!

газ, блакитне паливо
газ, блакитне паливо

За словами члена наглядової ради Інституту енергетичних стратегій, це означає, що українським споживачам теж слід готуватися до подорожчання «блакитного палива», причому, воно буде досить істотним.

Більш того - Корольчук попереджає, що взимку вартість кубометра газу виросте до 6 гривень. Іншими словами, в порівнянні з літнім періодом, «блакитне паливо» подорожчає практично в 2 рази. За словами експерта, в даному випадку особливо показовою є ситуація з Нафтогазом.

Компанія виставила річний тариф на рівні 4,7 гривні за кубометр без урахування транспортування. При цьому у газсбитов ціна трохи менше - 4,5 гривні, хоча вони закуповують «блакитне паливо» або в Україні у приватних структур, або на європейських ринках.

У свою чергу Нафтогаз повністю контролює компанію Укргазвидобування, і, відповідно, газ українського видобутку. Це дозволяє компанії пропонувати споживачам більш низьку ціну, але вона не робить цього. Керівництво Нафтогазу воліє додатково заробляти на українцях за рахунок більшої маржі.