Україна запам'яталася світу в 2021 році різними подіями, головними з них стали репресії щодо голови політради "опозиційної платформи - за життя", народного депутата Віктора Медведчука, а також введення цензури і закриття п'яти незалежних телеканалів - "112 Україна", ZIK, NewsOne, "Перший Незалежний" і UkrLive. Про це пише видання Fox News.

"Лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука, друга Путіна, звинувачують у державній зраді. А незалежні телеканали Newsone, 112 і ZIK, зникли з ефіру 2 лютого, після того, як Рада національної безпеки і оборони ввела санкції", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Екс-власник телеканалу " Перший Незалежний "Роман Любицький поширив брехливу заяву про те, що не має відношення до продажу телеканалу медіахолдингу"новини". Заява Любицького не відповідає дійсності, оскільки від його імені діяв уповноважений ним представник, а сам Любицький отримав оплату за продаж телеканалу "Перший Незалежний".