Із наближенням місцевих виборів, що мають відбутися 25 жовтня, розвиток подій стає все цікавішим. Найяскравішим прикладом є Київ, де вже стрімко формується топ лідируючих кандидатів у "крісло" столичного голови – за даними останніх досліджень відомий громадський діяч Андрій Пальчевський майже наздогнав Віталія Кличка. Та наразі стало відомо про нову коаліцію, до складу якої увійде одразу кілька партій. А їхнім кандидатом може стати один із зіркових українських шоуменів.

"Антиолігархічний" напрямок об'єднав 4 партії

Про об'єднання 4 київських місцевих організацій політичних партій "Українська Галицька Партія", "Сила Людей", "Демократичний альянс", "Громадянський рух "Хвиля" та "Громадянська позиція" стало відомо в ході прес-конференції, що відбулася 30 липня в інформаційному агентстві "Інтерфакс".

"Прийняли рішення скоординувати свої зусилля на виборах до міської ради та мера Києва. Головне, що нас об'єднує – те, що треба рятувати Київ, де впродовж останніх 15 років діє організоване злочинне угруповання на базі великих забудовників та держчиновників центральної влади, що привласнюють кошти та майно киян. Місто на межі транспортного і комунального колапсу, до того ж щотижня втрачає історичні пам'ятки, зелені зони, а все будівництво зводиться до створенню новобудов і ТРЦ", – зазначає голова Київської міської організації політичної партії "Демократичний Альянс" Ольга Гвоздік.

Також серед головних акцентів, над якими планує працювати "демократична збірна" – це інфраструктура міста, яка не була оптимізована ані на крок за часів мерства Віталія Кличка.

"В Київраді хочеться бачити людей, які будуть представляти і захищати інтереси киян, а не забудовників, бізнесменів, які хочуть заробляти на міському бюджеті і готові продати свій голос за певний інтерес. Оскільки зараз будуть вибори на суто партійній основі, ми вирішили об'єднати демократичні, не олігархічні сили, члени яких разом з киянами роками борються за збереження зелених зон – таких як Протасів Яр, Микільська Слобідка, урочище Горбачиха та інші", – відзначає заступник голови політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" Наталія Новак.

Кандидати пройдуть "сканування на доброчесність" – серед претендентів є і Сергій Притула

Що ж стосується деталей формування списків, то наразі конкретного переліку кандидатів до лав Київради і "крісло" мера коаліція поки не представила.

"Для нас – це виклик: нам треба запропонувати киянам 120 кандидатів, які будуть боротися за проходження до міськради, і людину на посаду міського голови. Ми висунемо по 1 кандидату від кожної нашої партії, до яких долучимо кілька незалежних фахівців з кришталевою репутацією – цей комітет буде аналізувати претендентів на доброчесність та негативні факти в їхній репутації. На базі якої саме партії ми будемо іти, рішення буде прийматися напередодні висування – технологічно ми будемо бачити, яка партія матиме найбільший потенціал для заходження", – повідомляє член Ради Київської міської організації "Громадянська позиція" Олексій Гриценко.

За словами спікера, до складу партій, що планують об'єднатися, входять не тільки громадські активісти, а й фахівці у різних сферах – вже зараз готуються проекти рішення з покращення життєдіяльності міста.

Як відзначив голова Київської міської партійної організації політичної партії "Сила Людей" Євген Лебедєв, список партій, що увійдуть до нової об'єднаної сили, вже незабаром має розширитися – наразі ведуться переговори ще з кількома демократичними партіями.

А от із кандидатурою на посаду столичного голови ситуація ще цікавіша.

"Тільки зараз ми почали обговорювати людей, які є всередині нашого середовища, і поза ним – наразі формується список, згідно з яким ми будемо спільно визначатися. Може потенційно піти Сергій Притула – є така потенційна кандидатура, яку ми її всередині також обговорюємо. Може хтось із нашого середовища. Це має бути сильний кандидат, у якого буде найбільше шансів", –

Презентація обраних кандидатів орієнтовно має відбутися у серпні.