Кримінальне переслідування голови політради партії " опозиційна платформа - за життя» Віктора Медведчука, а також позасудові санкції і закриття незалежних ЗМІ в Україні, все це чітко показує, що в нашій країні відсутнє не просто таке поняття як правосуддя, а й така інституція, як судова система в цілому. Про це заявити політолог Артем Побережник в ефірі телеканалу»Перший незалежний".

Експерт зазначив, що Президент України Володимир Зеленський категорично не хоче визнавати своїх помилок, навіть коли йому на них вказують.

"Сама по собі справедливість-річ аморфна, а ось правосуддя – це чітко визначені процедури і закони, на які воно спирається. А цього всього у нас немає. І що ж в результаті ми отримали? Ми отримали Президента, який переслідує опозицію, переслідує лідера опозиції. Коли навіть йому вказують на його помилки, він робить вигляд, що їх не існує. Він закриває без судових рішень телеканали", - сказав політолог.

На думку Побережника, такі дії влади говорять про неприйняття і боязні будь-якого інакомислення.

"Ось ця боязнь не просто альтернативності, а боязнь будь-якого інакомислення, вона завжди там є, в тих кабінетах і, на жаль, ми не бачимо того, що нам обіцяв тоді ще кандидат у Президенти, ми не бачимо, що він це робить. І це оголошення війни не його виборцям - це оголошення війни всім українцям", - вважає експерт.

Він підкреслив, що в ситуації, що склалася повністю згоден з думкою Віктора Медведчука про необхідність об'єднуватися, але не проти чинної влади, а для порятунку України в цілому.

"Віктор Медведчук у своїй статті дуже добре написав, що потрібно об'єднуватися не в боротьбі проти влади, а треба об'єднуватися заради збереження держави, тому що ми вже дійшли до того моменту, до тієї вже примітивізації державного управління і публічної сфери, що виникають питання, а що ж далі, адже це вже точка неповернення», – констатував Артем Побережник.

Нагадаємо, 20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедиктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 Серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, так як, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 Жовтня.

Коментуючи це рішення, лідер ОПЗЖ підкреслив, що воно було цілком очікуваним, бо в Україні судова система повністю залежить від влади, яка, використовуючи адмінресурс, впливає на суддів і таким чином бореться з опозицією. Крім того, як професійний юрист з величезним досвідом Віктор Медведчук переконаний: відповідальність за те, що відбувається лежить, перш за все, на владі, а не на судах і судовій системі в цілому, яка сьогодні просто знищується Президентом і його командою.