Президент України Володимир Зеленський, переслідуючи лідера опозиції Віктора Медведчука, продовжує перетворювати країну з бідної на злиденну.

Цим ділиться ігор Вальський на сайті "112 Україна".

Зеленський вже став ізгоєм у світовому співтоваристві, а скоро отримає хвилю невдоволення і всередині країни через різке погіршення економічної ситуації і неможливості домогтися миру. Допомогти Україні, українцям і Зеленському може тільки одна людина – Віктор Медведчук.

Судіть самі.

В Україні вже на носі-опалювальний сезон. Враховуючи, що ціна на газ в Європі продовжує бити всі рекорди і наближається до тисячі доларів за тисячу кубометрів, важко собі уявити, які нулі будуть "радувати" українців в платіжках за опалення. Слідом за ціною на газ подорожчає абсолютно все. І це означає, що мільйони українців опиняться за межею виживання. А ті, хто хоч якось зводив кінці з кінцями, опустяться за межу бідності. Вже взимку Зеленський отримає мільйони реальних бідняків, які на свої зарплати і пенсії не зможуть купити навіть їжі, не кажучи вже про оплату комунальних послуг, одяг та інші матеріальні блага. А слідом за цим-нові майдани.

Лідер опозиції Віктор Медведчук, як досвідчений політик, прекрасно розумів, що чекає всіх наших співгромадян. І тому кілька місяців тому домовився з Росією про 25%-й знижку на газ. Знаєте, скільки б ми платили в цьому випадку? 175 доларів за тисячу кубометрів. Не 900, як це буде зараз, а всього лише 175! Відповідно, ніхто з нас би не очікував зі страхом зимового періоду, а Зеленському спокійніше б спалося ночами. Але-ні. Чи то амбіції, чи то політична недосвідченість завадили президенту погодитися на пропозицію Медведчука.

Йдемо далі. Росія найближчими днями запустить "Північний потік-2". Для України, як транзитної країни, це означатиме повний крах, адже обсяги перекачування зведуться до нуля, і, відповідно, ми не отримаємо і десятої частки того, що отримували за цю послугу. А значить, в держбюджеті утворюється діра космічних масштабів. У підсумку постраждають найбільш незахищені верстви населення: бюджетники, пенсіонери, інваліди, словом, всі, хто отримує виплати від держави. Чому? Тому що державі платити буде нічим. Тільки Медведчук, завдяки своїм багаторічним зв'язкам з Росією, здатний врегулювати це питання так, щоб інтересам України не було завдано шкоди. Однак і в цій ситуації Зеленський замість того, щоб нарешті почати керуватися інтересами країни, займається тільки політичним переслідуванням Медведчука.

Далі-питання звільнення утримуваних осіб з ОРДЛО. Наш президент дійшов до того, що вже навіть своєму американському колезі Джо Байдену возить списки тих, кого потрібно звільнити, в надії, що той погрозить пальчиком кому треба(тільки кому ?) і це якось вплине на розблокування ситуації. Хоча, знову ж таки, ключ до того, щоб нарешті почати звільняти полонених українців – - це Медведчук. Нагадаю, що завдяки його безпосередній участі були звільнені півтори тисячі наших співгромадян! І ще чотири українки з січня чекають свого звільнення, але через самовпевненість Зеленського і його команди продовжують залишатися в неволі. Медведчук, маючи достатньо досвіду і можливостей, з легкістю вирішив би це питання, і ще тисячі сімей змогли б возз'єднатися. Але ні, Зеленський продовжує бігати по світу зі списками людей замість того, щоб стримати свою гординю і звернутися до Медведчука.

Через два з половиною роки з моменту початку пандемії коронавірусу в Україні офіційно заговорили про необхідність створення власної вакцини. Чесно, це просто смішно. Адже Медведчук ще рік тому домовився про передачу Україні технологій з виробництва якісної, схваленої всім світом вакцини "Супутник V". Ще в квітні ми могли б почати робити щеплення власною хорошою вакциною. І сотні наших співгромадян були б живі, а тисячі – не захворіли б. Але Зеленський вважає за краще пробивати лобом стіни, розбиваючи його в кров, замість того, щоб увійти в ті двері, які йому відкрив лідер опозиції.

Саме Медведчук є тією самою людиною, прислухавшись до якої, наш президент придбав би собі ще більшу народну любов і повагу тому, що продемонстрував би реальну турботу про свою націю. Однак Зеленський вважає за краще переслідувати лідера опозиції і писати разом з командою все більш абсурдні сценарії для нашої країни, забуваючи, що він давно не в "95 кварталі". А значить, відіграти заново вже нічого не вийде.

Ігор Вальський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора.