Народний депутат "Слуги народу" Артем Дмитрук назвав "педофілом і наркоманом" Олександра Ройтбурда – відомого українського художника, який помер 8 серпня.

Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook 18 жовтня.

"Художній Музей в Одесі назвати ім'ям педофіла і наркомана!!! Я підписував звернення на ім'я президента України про те, щоб присвоїти нашому музею статус національного, але не на честь лайно-художника!!! Я зроблю все, щоб ця процедура з присвоєння імені музею не здійснилася!" – написав нардеп.

пост Артема Дмитрука в Фейсбук
пост Артема Дмитрука в Фейсбук

Також Дмитрук опублікував відео, в якому прокоментував рішення президента України Володимира Зеленського про присвоєння Одеському художньому музею статусу національного. Зеленський в указі постановив, що Одеська обласна державна адміністрація і Одеська обласна рада повинні опрацювати питання присвоєння національному музею імені Ройтбурда.

Як повідомлялося, 8 серпня, на 60-му році життя після тривалої хвороби помер український художник, керівник Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. 11 серпня з ним попрощалися в Одесі.

Його колишня дружина Ірина Дратва повідомила, що художник захворів спочатку грипом, а потім COVID-19. Перебіг хвороби ускладнило його хронічне захворювання.

В Одесі запропонували назвати ім'ям Ройтбурда вулицю і музей, який він очолював, але ці пропозиції поки не знайшли відгуку у влади.