Рекордно високі ціни на природний газ у світі призведуть до подорожчання низки продовольчих продуктів в Україні. Висока вартість енергоресурсу також вплине і на зростання цін на кондитерські вироби.

Такий прогноз дав президент асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк, передавати Agroportal.

За його словами, з початку поточного року ціна на газ зросла в 7 разів. Це спричинить не тільки подорожчання продуктів, але також може призвести до припинення і навіть банкрутств багатьох харчових підприємств. У тому числі зростання цін на енергоресурс вплине на подорожчання продукції, яку виробляє кондитерська галузь.

"Виробничі потреби кондитерського підприємства середнього розміру в газі становлять орієнтовно 300-600 тис.куб. м газу на місяць, причому в опалювальний період вони зростають. Отже, кожній компанії щомісяця потрібно буде додатково "знайти" близько 10-20 млн грн тільки через підвищення тарифів на газ, а цих коштів у більшості просто немає", – розповів Балдинюк.

супермаркет, магазин, продукти
супермаркет, магазин, продукти

Згідно з прогнозом експерта, в ситуації, що склалася частка енергоносіїв в собівартості кондитерських виробів збільшилася в середньому з 4% до 12%. Через це у виробників просто не залишається іншого вибору, окрім як підняти цін на продукт.

Балдинюк вважає, що в середньому кондитерські вироби ще подорожчають на 8-12%, хоча зростання цін на такі продукти з початку року вже становить 25-30%.

Для прикладу експерт розповів про собівартість звичайних солодких вафель. Зокрема, для виготовлення 1 т вафель потрібно приблизно 110 кубів газу. На даний момент такий обсяг ресурсу коштує 4,5 тис. грн. Балдинюк підрахував, що кожен кілограм вафель стане дорожче приблизно на 4 грн тільки за рахунок подорожчання газу.