Керівники українських компаній вважають, що в наступні місяці ціни на продукти, товари та послуги в Україні будуть рости ще більш стрімко, ніж зараз.

Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у ІІІ кварталі поточного року, а опублікував 18 жовтня.

Так, інфляційні очікування погіршилися після поліпшення два квартали поспіль. Зокрема, у ІІІ кварталі очікувана річна інфляція склала 7,8% порівняно з 7,2% у попередньому кварталі. Також в НБУ зазначили, що частка опитаних підприємств, які вважають, що інфляція не перевищить 7,5%, зменшилася з 54% до 46,9%.

"Витрати на виробництво залишаються основним проінфляційному фактором на думку 75,1% респондентів порівняно з 72,4% у II кварталі. Водночас третій квартал поспіль знижується вплив курсового чинника: про це зазначили 45,1% респондентів проти 48,0% у попередньому опитуванні", — розповіли в НБУ.

Варто нагадати, що, за даними Держстат, українські виробники продуктів харчування, напоїв і тютюнових виробів у вересні цього року в порівнянні з вереснем 2020-го підняли ціни на свою продукцію більш ніж на 23%.

При цьому за рік на внутрішньому ринку Україні виробники підвищили відпускні ціни на 18,2%, а за межами країни — на 37,6.