В Україні з початку поточного року кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників істотно зросла і продовжує зростати.

Зокрема, за цей період кількість боржників зросла на 60%. Про це 25 жовтня повідомила платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, посилаючись на дані ЕРД.

Стало відомо, що ще в січні поточного року кількість боржників в ЄРД становила 4,2 млн, а вже в жовтні число збільшилося до 6,8 млн. При цьому з 2017 року в Україні право стягнути борг має не тільки державна виконавча служба, а й приватна. Тобто бізнес на рівних правах з державою може стягнути борг з боржника, якщо має відповідні повноваження.

колектори, рекет
колектори, рекет

"Це приклад приватно-державного партнерства, коли функції держави виконує бізнес. Поряд з державним виконавцем приватний може заарештовувати кошти боржника, вилучати і виставляти на торги його майно і т.д.", – пояснили експерти Опендатабот.

З початку поточного року кількість виробництв приватних виконавців по стягненню боргів збільшилася з 278 тис.до 547 тис., тобто зростання склало більше 90%. Крім того, поступово зростає частка приватних виконавців у стягненні боргів.

Станом на звітну дату їх частка становить 8% від усіх виробництв в країні. Для порівняння, у грудні 2019 року цей показник становив лише 2%. Зазначаємо, що поточні майже 550 тисяч приватних проваджень ведуться 276-ю виконавцями.

"Причому третю всіх виробництв (184819, більше 33% від загального числа) займається десяток активних приватних виконавців. Кожен з топової п'ятірки веде понад 20 тис.справ одночасно", – додали в Опендатабот.