Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Історія судді Миколи Чауса-це аргумент в першу чергу для суддів, співробітників СБУ і прокурорів, які беруть участь у політичних репресіях щодо голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

Про це пишуть у Facebook політичні та медіаексперти, коментуючи новину про те, що суддю-втікача знайшли в селі Вінницької області через 4 місяці після викрадення з Кишинева, повідомляє Взгляд.

"Пригоди Чауса-це дуже хороше щеплення для наших суддів. Судити потрібно за законом, а не за дзвінками. Інакше будеш таким же жалюгідним і нікому непотрібним для колись грізних Твоїх покровителів. Фоточка залікова", - так політичний експерт Тарас Загородній прокоментував знамените фото Миколи Чауса за столом у сільраді села Мазурівка Вінницької області.

У зв'язку з виявленням Чауса, Загородній іронічно поцікавився, чим займається колишній суддя Родіон Кірєєв, який ховається від правосуддя за те, що в 2011 році виніс несправедливий вирок для лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

"P. S. А що там з суддею Кірєєвим?"- поставив риторичне запитання Тарас Загородній.

Блогер під ніком Ninel Pasha уточнила, що Чаус "не найголовніший злочинець, а віддуватися доведеться за всю систему".

А медіаексперт Тетяна Чугаєнко нагадала, що колишній суддя Печерського суду Родіон Кірєєв, який виніс політично вмотивований вирок для Тимошенко, вже багато років переховується від правосуддя за кордоном.

"Суддя Кірєєв, який засудив Тимошенко до 7 років в'язниці, вже багато років ховається десь за кордоном. А не треба було виконувати політичні замовлення! А Чаус-живий доказ того, що за українськими традиціями за політичні репресії прилітає бумеранг. Поки що живе",-пожартувала медіа-експерт.

У той же час ЧУГАЄНКО зазначила, що в даний час йде гучний політичний процес у справі Віктора Медведчука. І історія судді Миколи Чауса - це живий приклад для всіх суддів, співробітників СБУ і прокурорів, що не потрібно брати участь у політичних репресіях.

"Зараз йде гучний політичний процес у справі Медведчука. Дивлячись на долю Чауса і Кірєєва, будь-який осудний суддя, сбушник і прокурор повинен перехреститися і задуматися, чи треба потім йому бігати все життя в стилі "болісно боляче за безцільно прожиті роки?"- констатувала вона.

ЧУГАЄНКО підкреслила, що рішення про домашній арешт для Медведчука – це політичні репресії, тому що сторона звинувачення за 5 місяців так і не надала жодних доказів винуватості лідера опозиції.

"Спільне між Чаусом і Кірєєвим – в тому, що обидва брали участь у політичних репресіях. Тому що, коли доказів немає, а суддя постановляє відправити до в'язниці, в СІЗО або під домашній арешт – це репресії. Не кажучи вже про те, що Медведчук за рівнем можливостей – на кілька порядків крутіше і Тимошенко, і "доброзичливців" Чауса", – уклала медіаексперт Тетяна ЧУГАЄНКО.