Також відзначимо, що думка експерта може не збігатися з позицією редакції. Але ми не можемо заборонити людині висловлювати свою позицію.

Стаття відомого російського ліберального економіста і соціолога у виданні The Independent означає, що на Заході посилюється критика режиму Володимира Зеленського через закриття телеканалів «112 Україна», NewsOne, ZIK і «перший незалежний» і репресій проти опозиції на чолі з головою політради «опозиційної платформи-за життя» Віктором Медведчуком.

Так доктор соціологічних наук, професор НТУУ КПІ Павло Кутуєв прокоментував у Facebook статтю Владислава Іноземцева у впливовому англійському виданні The Independent.

Кутуєв звернув увагу, що Владислав Іноземцев – це представник ліберальних кіл, впізнаваний і шанований на Заході.

"The Independent - відоме британське видання, яке стоїть на позиціях ліберальної демократії. За оцінкою відомого сайту similarweb.com, аудиторія The Independent налічує 86,3 мільйона чоловік на місяць. А головне, The Independent – це всесвітньо відоме видання, яке читають і у Великобританії (42,93%), і в США (24,23%), і в Канаді, і в Австралії, і в Німеччині etc.
Владислав Іноземцев - це представник російських ліберальних кіл, добре впізнаваний і шанований на Заході. Іноземцев-автор близько 300 друкованих робіт, включаючи 15 монографій, частина його праць перекладена англійською, французькою, японською, китайською мовами. Він займається проблематикою економічного розвитку в умовах сучасних трансформацій", - зазначив соціолог.

"Стаття Іноземцева - про загрозу авторитаризму. Вона так і називається»не можна допустити, щоб авторитаризм пустив коріння – де б то не було". А в якості одного з кричущих прикладів автор наводить ... сучасну Україну і репресії щодо телеканалів " 112 Україна», NewsOne, ZIK і «перший незалежний», а також проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком», - констатував соціолог.

За словами Кутуєва, стаття в The Independent означає, що авторитарні методи Зеленського уважно відстежують на Заході.

«До яких висновків можна прийти, прочитавши статтю Владислава Іноземцева? По-перше, авторитарні методи Зеленського і компанії помітили і уважно відстежують на Заході. Сам іноземців нагадує і про відкритий лист президента The Freedom House Майкла Абрамовітца до Джо Байдену, який рекомендував президенту США підняти на зустрічі із Зеленським питання тиску на ЗМІ; і про доповідь спеціального представника ООН з питань свобод медіа Ірен Хан»,

«По-друге, критика авторитарних методів Зеленського і компанії звучить з боку лібералів і ліберальних ЗМІ. Іноземців-це типовий прозахідний ліберал, а не прихильник «Єдиної Росії». А це дуже тривожний сигнал, та ж газета The Independent - це впливовий голос британських — і в цілому англомовних-лібералів», -

Кутуєв дійшов висновку, що на Заході посилюється критика щодо Зеленського за заборону телеканалів «112 Україна» тощо, а також за репресії проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком.

«А в цілому стаття в The Independent, лист президента Freedom House, виступ депутата Максиміліана Кра в Європарламенті, звіт моніторингової місії ООН - це все ланки одного ланцюга. Додамо ще й недавній візит в Україну членів Сенату Франції Наталі Гуле і Жоеля Герріо, які спеціально приїхали, щоб зустрітися з Медведчуком, який знаходиться під домашнім арештом, і вивчити ситуацію із забороною телеканалу «112 Україна» та інших ЗМІ», - уточнив автор.

"І в цілому це означає, що на Заході посилюється критика щодо Зеленського за атаки на ЗМІ та опозицію на чолі з Віктором Медведчуком», - резюмував доктор соціологічних наук, професор НТУУ КПІ Павло Кутуєв.