Про це повідомила "омбудсмен" ОРДО Дар'я Морозова. У Донецьку Медведчука назвали "професійною і договороздатною людиною"

Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

"Найбільш відповідною на цю позицію ми вважаємо кандидатуру політичного і громадського діяча Віктора Медведчука, який має успішний досвід роботи на Мінському майданчику і проведення обміну утримуваними особами", – зазначила Морозова.

Вона також нагадала, що криза в переговорах підгрупи триває вже більше півтора років.

"Цього часу було більш ніж достатньо, щоб переконатися в некомпетентності і неспроможності переговірників. Нульові результати сьогоднішнього засідання тільки зайвий раз підтвердили, що конструктиву в діалозі з нинішнім представником Києва ми не доб'ємося", – підкреслила Морозова.

Нагадаємо, представники ОРЛО готові передати голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку трьох утримуваних жінок. Про це на брифінгу в заявила представник ОРЛО в робочій підгрупі з гуманітарних питань контактної групи, керівник робочої групи з обміну військовополонених ОРЛО Ольга Кобцева.

"За час роботи в переговорному процесі пан Медведчук зарекомендував себе обов'язковим переговірником: теми, які обговорювалися на засіданнях контактної групи, потім отримували практичні кроки", - сказала представник ОРЛО.

"На підтвердження готовності (до спільної роботи) з паном Медведчуком ми повторили свою пропозицію, продублювали, про передачу йому або його уповноваженій особі трьох жінок з боку "республік", - сказала Кобцева.

Зазначимо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за гратами. З початку збройного конфлікту на Донбасі, завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців.