Кіберексперт Костянтин Корсун заявив про небезпеку програми "Дія". Він вважає, що головна небезпека полягає в тому, що гарантії збереження конфіденційності особистих даних додаток не дає, оскільки розробники можуть мати прихований доступ і інформації.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню Главком.

"Безпечна проблема полягає в тому, що всі гаджети можна вважати потенційно скомпрометованими, тому що дуже мало людей дійсно знають і дотримуються правил цифрової гігієни. Тому цей додаток містить купу ризиків. Починаючи з того, що розробники операційних систем смартфона можуть мати якийсь прихований доступ або приховані функції, періодично випливають. Випадків і прикладів так багато", - зазначив Корусун.

Експерт додав, що багато світових країн від подібного досвіду відмовилися. При цьому розроблені додатки за типом функціоналу для голосування, які були введені в один період у Франції, Німеччині, Молдові, Швейцарії, також не прижилися.

"Жодна країна в світі не пішла цим шляхом, і команда розробників "Діі" навіть не задумалася – чому. Вони просто захотіли бути першими", - зазначив Корсун.