В селищі Городниця, що на Житомирщині знайдено унікальний скарб - монети стародавньої Русі, що датуються 1000-1019 роками. Про відкриття повідомив у своєму блозі науковий співробітник Інституту Історії України НАН України Олександр Алфьоров.

Читайте нас у Google News!

Як повідомляє науковець монети було знайдено місцевими жителями, що зв'язалися зі співробітниками для передачі скарбу державі.

Знайдені монети
Знайдені монети
Знайдені монети

"Нам необхідно убезпечити цю передачу, тому що вона є прецедентом за всі роки незалежності. Водночас монети не повинні загубитися" на калідорах ", їх треба передати в музей", - підкреслив учений.

ЗНАЙДЕНО СКАРБ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ. Сенсаційна знахідка! Зараз в Городниці (Житомирська обл.) розпочалась передача...

Posted by Oleksandr Alfyorov on Friday, August 28, 2020

"Це скарб національного значення! Більш ніж 100 років науковці не знали таких знахідок!"- підкреслює Олександр.

На срібних монетах датованих 1000-1019 роками є зображення Київського князю, а на звороті княжий знак: Тризуб - Володимира, Двозуб - Святополка. Свого часу такі монети карбували зі срібних арабських монет.

Зображений на монеті Князь
Зображений на монеті Князь
Зображений на монеті Князь

Тризуб на монеті
Тризуб на монеті
Тризуб на монеті

Останнього разу скарб такої важності знаходили під час будівництва на Вознесенівському спуску у Києві в 1876 році. Тоді було знайдено 120 монет.

Монета
Монета
Монета зі скарбу

Нещодавно "Українці" повідомляли про любительську знахідку амулету віком у 2 тисячі років.