Хлібобулочні вироби в Україні подорожчають у січні 2022 року. Фахівці розглядають два сценарії за ціною хліба після Нового року. Про це повідомляється на сайті GSMinfo.

Причинами подорожчання хліба є підвищення мінімальної зарплати і зростання вартості комунальних послуг.

Як зазначає Руслан Сластьон, генеральний директор Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", ціна на хліб зросте на 5%. Він пояснює це тим, що подорожчання пшениці, і як наслідок борошна, вже відбилося на вартості хлібобулочних виробів. Це означає, що найближчим часом вона буде без змін.

Шкода свіжого хліба для організму
Шкода свіжого хліба для організму

Буханець пшеничного хліба коштуватиме від 20 до 24 грн. А саме зростання ціни на 5% спровокує подорожчання всього на 1-1,5 грн.

У той же час є і не такі оптимістичні прогнози.

Голова Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дудченко стверджує, що хліб подорожчає вже з грудня. Тільки до кінця 2021 року вартість продукту зросте на 10%. На думку експерта, це пов'язано зі зростанням тарифів на газ і подорожчанням енергоносіїв.

Варто відзначити, що директори багатьох хлібокомбінатів вже змушені оформляти кредити, щоб оплатити працю співробітників. Зараз прогнози неоптимістичні. А якщо хліб не подорожчає, то погіршиться його якість.