У грудні 2021 тарифи на газ в Україні можуть злетіти до 30 грн за куб.торкнеться це тих українців, які користуються послугами "постачальника останньої надії", а це - 457 тис. сімей.

За діючими правилами, ті українці, які залишилися без постачальника газу (наприклад, їх компанія більше не змогла торгувати блакитним паливом), автоматично стали клієнтами "постачальника останньої надії". Однак з грудня спеціальна ціна для них більше діяти не буде, повідомила прес-служба Нафтогазу.

У НАКу пропонують автоматично перевести їх на річні тарифи Нафтогазу. Таким чином, вони додатково отримають 457 тис.клієнтів.

У зворотному випадку цим же клієнтам доведеться платити за газ близько 30 грн за куб.

газ
газ

"У такому випадку ціна на газ буде змінюватися щодня і може становити більше 30 грн/куб.м", – зазначили в Нафтогазі.

Дозволити або заборонити Нафтогазу "забрати" клієнтів ПОН може Нацкомісія у сферах енергетики і комунальних послуг.

"У разі відсутності підтримки з боку НКРЕКП, з 1 грудня 2021 року постачальник "останньої надії" буде зобов'язаний здійснювати постачання газу всім своїм споживачам за ціною, розрахованою за формулою, зазначеною в пункті 24 Порядку проведення конкурсу", – додали в компанії.

Зазначимо, з травня 2021-го по травень 2022-го всіх українців автоматично перевели на річні ціни на блакитне паливо. Це означає, що вартість кубометра газу протягом цього періоду змінюватися не буде. Це дозволяє нівелювати коливання на європейському ринку газу.

Раніше глава уряду Денис Шмигаль заявив, що ціна на газ для населення в Україні, незважаючи на кризову ситуацію в Європі, не зміниться. До травня наступного року українці в рамках Річних тарифів платитимуть 7,96 грн за один кубічний метр газу. Але вже в травні 2022 року ціна буде переглянута.

Також президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні до кінця опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду для населення підвищуватися не будуть. Кабмін, Нафтогаз, Асоціація міст і Конгрес місцевих і регіональних влад підпишуть відповідний меморандум.