З 6 грудня в Україні почнуть діяти нові правила карантину. Також термін дії жовтих covid-сертифікатів скорочується до 30 днів. Про це заявила заступник міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич, повідомляє прес-служба МОЗ.

"З 6 грудня, тобто з понеділка, в Україні почнуть діяти нові правила карантину, які Уряд прийняв минулого тижня. Торкнуться вони в першу чергу невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські установи в "жовтому" рівні епіднебезпеки зможуть тільки ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 і має відповідний документ: жовтий COVID-сертифікат або довідку форми о63-О", – повідомила заступник.

Це стосується і співробітників громадських закладів. Для обслуговування відвідувачів і клієнтів працівникам ресторанів, готелів і спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19.

карантин в Україні
карантин в Україні

При цьому як і раніше для відвідування громадських закладів можна буде використовувати негативний тест, що діє 72 години, або covid-сертифікат про одужання.

Також Карчевич зазначила, що для роботи і відвідування громадських установ в "червоній" зоні епідеміологічної небезпеки підійде тільки документ про отримання повного курсу вакцинації, негативний тест або сертифікат про одужання.

Крім того, з понеділка жовті covid-сертифікати будуть діяти 30 днів, а не 120, як зараз.

"Ми спостерігаємо появу тенденції, коли люди, отримавши першу дозу, не звернулися вчасно за другою. Це означає, що людина не має ефективного захисту від хвороби і її наслідків. З 6 грудня всі громадяни, у яких з дня отримання першої дози вакцини закінчиться цей термін в 30 днів, використовувати жовтий covid-сертифікат не зможуть. Він буде невалідним", – пояснила заступник міністра.