Також понад половина опитаних стверджують, що армія здатна захистити населення. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у грудні 2021 року.

Відповідаючи на запитання «Чи стала українська армія більш сильною протягом каденції Президента Зеленського?», 11,5% респондентів зазначили, що стала значно сильнішою, третина опитаних (33,6%) вважають, що армія стала трохи сильнішою. 16,1% вважають, що армія не змінилась. 11,6% українців відповіли, що армія стала трохи слабшою, а 18,4% вважають, що армія стала значно слабшою. Не визначились із відповіддю 8,7 опитаних.

стан армії за Володимира Зеленського
стан армії за Володимира Зеленського

Серед вікової групи 30-39 років кількість тих, хто вважає, що армія стала сильнішою, переважає кількість тих, хто вважає, що армія стала слабшою, на 52,6%, тоді як у групі 60+, ситуація кардинально протилежна – там на 32,4% переважає кількість тих, хто вважає, що за президентства Зеленського армія стала слабшою. Серед жінок на 26,4% переважає кількість тих, хто вважає, що армія стала сильнішою, ніж слабшою, тоді як серед чоловіків аналогічний показник є майже нульовим.

Щодо запитання «Чи відчуваєте ви, що українська армія здатна вас захистити?», то 27,7% опитаних відповіли «так повністю», а ще 30,8% – «скоріше так». Чверть українців (24,4%) відповіли «скоріше ні», а 9% упевнені, що армія їх не захистить. Не визначилися із відповіддю 8% респондентів.

здатність армії захистити
здатність армії захистити

Серед молоді 18-39 років кількість тих, хто вважає, що армія здатна їх захистити, приблизно на 35% переважає кількість тих, хто думає навпаки. А у віковій групі 40-49 років ситуація є протилежною: на 2,1% переважає кількість респондентів, які вважають, що армія не здатна їх захистити. Серед жінок на 29,9% більше упевнених у тому, що армія здатна захистити, тоді як серед чоловіків така різниця становить 19,1%.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» 3-4 грудня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.