В Україні значне підвищення вартості хліба обумовлено не тільки підвищенням вартості ціни на сировину та енергоносії, а й умовами, які нав'язують виробникам торгові мережі.

Про це" Главкому "розповів керівник об'єднання "Укрхлібпром" Олександр Васильченко.

"Хочу зазначити, що найбільші витрати після сировини – це все, що пов'язано з торгівлею, витрати на збут. Це чверть витрат, при цьому нам їх просто нав'язують!", – зазначив Васильченко.

розірваний пакет з хлібом
розірваний пакет з хлібом

Також він зазначив, що всі супермаркети ставлять умови виробникам, у яких приймають продукцію на реалізацію. Наприклад, доводиться платити "за вхід".

"З'явився новий продукт, щоб його поклали на полицю – плати. Не хочеш цей бонус платити, не потрібно – у тебе продукцію не візьмуть. Хочеш, щоб товар лежав на більш високому місці, - плати додатково. Встановили обов'язкові платежі "за обслуговування" – підлоги миють, територію підмітають і так далі. Таких поборів багато. І все це лягає на собівартість", – роз'яснив керівник.

За його словами, торгові мережі розуміють, що без них у справі реалізації продукції не обійтися, тому і ставлять відповідні умови.