В Україні з 1 грудня підвищилася мінімальна заробітна плата до 6500 грн. Це може спровокувати подорожчання продуктів харчування.

Про це розповів експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін, повідомляє "КП в Україні".

Одними з основних причин зростання цін на їжу, на думку економістів, є зростання тарифів на електроенергію, сезонність, активні закупівлі перед новорічними святами, збільшення мінімальної зарплати, а також світове зростання цін на продовольство.

супермаркет магазин
супермаркет магазин

"Зрозуміло, що ці умовні 500 грн. українці понесуть не на депозити, а на споживчий ринок, тим більше враховуючи підвищений попит напередодні свят. І це стане поштовхом до зростання цін в першу чергу на самі звичайні продукти, які ми традиційно купуємо до столу. Це все ті ж овочі борщового набору, яйця, м'ясо. А ось таких продуктів, як риба, ікра, імпортні фрукти, подорожчання практично не торкнеться. Максимум ціни скоректуються в залежності від зміни курсу долара", - сказав Пендзін.

Також він додав, що багато чого залежатиме від співвідношення попиту і пропозиції на локальних ринках. У різних областях України вартість продуктів відрізняється.

З приводу запасів експерт вважає, що українці, яким це було необхідно, вже всі давно купили. "Самостійно забезпечувати власну "продовольчу безпеку" - це, можна сказати, наша традиція", - підсумував Пендзін.