Не дивлячись на те, що цей товар цього року став майже національною валютою, на людей чекає приємне полегчення – олія поступово почала дешевшати.

Про це розповів портал Мінфін, який постійно стежив за вартістю пляшки соняшникової олії об’ємом 850 мл у супермаркетах столиці.

За інформацією Держстату українська соняшникова олія стала безперечним рекордсменом серед продуктів, які зростали у ціні. Починаючи з січня та по самий жовтень 2021 року вартість олії зросла на 61,5%, якщо порівнювати з таким же періодом минулого року. Адже ще у 2020 році пляшка соняшникової олії вартувала лише 34 гривні, а вже через рік сягнула 63 гривень.

соняшникова олія
соняшникова олія

Але з настанням грудня спеціалісти помітили, що ціна на соняшникову олію поступово почала знижуватися у супермаркетах та продовольчих мережах. Приміром, пляшка «Олейни» у магазинах Новус вартує 48,90 гривень за пляшку 850 мілілітрів. Також лише на одну гривню дорожча така ж сама пляшка олії у мережі супермаркетів «Ашан» - за 49,90 гривень. Неприємно вразили ціни у торгівельній мережі Метро, де ця ж пляшка тільки зросла у ціні і коштує 57,70 гривен.

Але якщо порівнювати з листопадом, коли пляшка соняшникової олії «Олейна» коштувала приблизно 55,73 гривні, то можна робити висновки, що вартість продукту знизилася.

Трошки дешевле споживачам обійдеться пляшка олії під маркою «Щедрий дар». Приміром, минулого місяця вона коштувала 58,62 гривні. Тепер же у грудні пляшку олії у столичних супермаркетах можна знайти за ціною від 51,90 до 60,90 гривень.

Аналітики звітували, що у столичних супермаркетах та продовольчих мережах станом на грудень можна помітити такі ціни на популярний продукт:

ціні на соняшникову олію у грудні
ціні на соняшникову олію у грудні

Раніше Українці розповідали про феномен, що пляшка української соняшникової олії – одна з найдорожчих у Європі. До того ж, наш продукт у європейських супермаркетах можна знайти на 30% дешевле, ніж аналогічний у нас.