У 2021 році сало на українських ринках продовжує дорожчати. Його продають за ціною не менше 200 грн./ кг. про це розповіла 112ua.tv академік, віце-президент НААН Ануш Балян.

Вона зазначила, що в 2021 році Україна імпортує сала в чотири рази більше, ніж виробляє. Крім того, вартість улюбленого продукту українців вже вище, ніж сортового м'яса.

"На ринках за нього просять не менше 200 грн./ кг, а "Генеральське" продають по 300-350 грн./ кг. ціна на сало в Україні вже вища, ніж на сортове м'ясо", - сказала Балян.

сало на базарі
сало на базарі

Також в Україні спостерігається скорочення пропозиції сала, тому що фермери віддають перевагу м'ясній породі свиней, які швидко набирають вагу.

За 9 місяців 2021 року вироблено 6,5 тис.т сала, що на 2% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. При цьому імпортовано 25 тис. т сала, 14 тис.т з яких з Польщі.

"Таким чином, тільки 20% сала на полицях українських магазинів - українське", - сказала Ануш Балян.

Вона зазначила, що ціни на сало будуть залежати від курсу національної валюти, купівельної спроможності населення, інфляції, пропозиції м'яса птиці, обсягів виробництва та імпорту самого продукту.