Подорожчання хліба-ще не найстрашніше. Є ризик того, що через зростання цін на газ в новому році будуть перебої в поставках.

В Україні в січні 2022 року можуть початися перебої з поставками хліба. Пов'язано це з подорожчанням газу. Вартість блакитного палива для хлібопекарської галузі на початок наступного року становитиме 52 грн за кубометр.

Як пише Економічна правда, Асоціації хлібопекарської галузі звернулися до президента Володимира Зеленського і Кабміну з проханням забезпечити "пільговий" газ або надавати цільову фінансову допомогу для стабільності виробництва.

85 підприємств, які входять в асоціації, просять дати їм можливість купувати газ за пільговою ціною, як це роблять постачальники тепла і гарячої води. Йдеться про 10-12 млн кубів на місяць.

виробництво хлібу
виробництво хлібу

Відзначається, що різко підняти ціни на хлібобулочні вироби не вийде, так як вже підписані контракти з рітейлерами. Таким чином, деяким підприємствам доведеться закритися, або працювати в збиток.

"Такий стан речей найближчим часом невідворотно спровокує перебої у виробництві хліба і його поставках в торгові заклади, неминуче виникнення соціальної напруги в суспільстві та інших негативних наслідків економічного і соціального характеру", – йдеться у зверненні.

Зазначимо, що у своєму виробництві хлібопекарні використовують газ. Через рекордний зліт цін на енергоресурси собівартість виробництва різко збільшилася.

Крім того, Україна може зіткнутися з дефіцитом якісного борошна для випічки хліба і хлібобулочних виробів. За словами виробників, перші ознаки його вже спостерігаються. Це може призвести до серйозного подорожчання хліба.