За відсутності навіть 15-річного стажу, кажуть чиновники з Мінсоцполітики, пенсію за віком можуть призначити, якщо "докупити" необхідну кількість років.

З 1 січня 2022 року знову будуть змінені вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію. Такі положення містяться в законі"про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Чиновники Міністерства соціальної політики кажуть, що пенсія за віком буде призначена тільки тим, хто відпрацював необхідну кількість років зі сплатою внесків до Пенсійного фонду.

  • У 60 років вийти на пенсію зможуть лише ті українці, які накопичили не менше 29 років стажу;
  • У 63 роки - від 19 до 29 років стажу;
  • У 65 років - від 15 до 19 років стажу.

Крім того, при розрахунках українцям необхідно брати до уваги стаж на дату досягнення відповідного віку, а аж ніяк не на дату звернення за пенсією.

При відсутності навіть 15-річного стажу пенсію за віком можуть призначити, якщо "докупити" необхідну кількість років. Придбати стаж обійдеться в 2022 році в 1430 гривень за кожен місяць або 2680 гривень (якщо докуповується стаж за минулі періоди).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 5 лютого 2021 року Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №3623, відповідно до якого в Україні запускається повноцінна робота електронних трудових книжок. Закон спрощує доступ до інформації про трудовий стаж, а це означає, що пенсії будуть нараховуватися автоматично.

9 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував запуск накопичувальної пенсійної системи в Україні вже цього року. За його словами, це забезпечення гідної пенсії та інвестиція в економіку.

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ заявив, що вважає таку ідею несвоєчасною. На його думку, накопичувальну систему потрібно вводити на етапі початку економічного зростання, а не в розпал кризи в економіці.