На території України всього за 1 рік істотно зросли ціни на популярні крупи, особливо, на гречку. На початку цього року за 1 кілограм гречки потрібно було віддати всього 37,5 гривень, а вже в листопаді її вартість зросла до 46 гривень.

Відповідний дані оприлюднили в Держстаті.

Перш за все, варто зауважити, то в Україні зросла ціна на таку крупу, як рис. Менше, ніж за 1 рік, ціна на рис злетіла практично на 15%, якщо раніше вона становила 24,55 гривні, то зараз – 28,20 гривень за 1 кілограм рису.

Ціни на крупи в Україні
Ціни на крупи в Україні

Також подорожчала і манна крупа, яка на початку цього року продавалася по 16,26 гривень, а вже в листопаді її вартість склала 17,69 гривень. Крім того, збільшилася і вартість ячна крупи, яка подорожчала на практично 15%.

Так, у січні ячна крупа продавалася за 13,49 гривень за 1 кілограм, а на сьогоднішній день 1 кілограм такої крупи можна придбати за 15,44 гривень. Крім того, в ціні виросла і Пшонка, якщо раніше вона продавалася за 17,51 гривень, то тепер – за 18,14 гривень.

Ціни на крупи в Україні
Ціни на крупи в Україні

Крім круп, в ціні виросли і інші популярні продукти харчування. Наприклад, на початку року вартість 1 літра соняшникової олії становила 44 гривні, а вже в листопаді воно подорожчало до 62,32 гривень. Цукор на початку року коштував 21,89 гривню, а минулого місяця він подорожчав до 28,20 гривень.

Нагадаємо, що українцям розповіли про те, що вартість продуктів до новорічного столу істотно збільшилася.

Як раніше повідомляв портал "Українці", українцям розповіли про те, як зросли ціни на деякі продукти харчування.

Також портал "Українці" писав, що українським громадянам розповіли про те, за якою ціною зараз продаються ялинки.