З початку наступного року в Україні посилять вимоги для виходу на пенсію у 60-тирічному віці. Так, з січня українцю потрібно буде мати, як мінімум, 29 років трудового стажу, хоча раніше достатньо було 28 років.

Відповідний закон оприлюднили на офіційному сайті Верховної Ради України.

Якщо раніше, щоб вийти на пенсію, українцю потрібно було відпрацювати 28 років, то тепер потрібно працювати 29 років. Якщо ж він не виконає цю вимогу, йому потрібно буде працювати до 63 або 65 років. В іншому випадку українець може придбати стаж, якого йому не вистачає.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Але на цьому жорсткість не закінчується, оскільки з 2023 року українцю потрібно буде мати, як мінімум, 30 років стажу. Вже в найближчі роки розмір необхідного трудового стажу для виходу на пенсію буде збільшено до 35 років.

Якщо в 2022 році українцю буде 60 років, а має він всього 28 років стажу, то 1 рік стажу він може докупити. Для цього потрібно буде щомісяця платити по 44% мінімальної заробітної плати. На сьогоднішній день це становить 2860 гривень.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Якщо він це не зробить, то в найближчі 3 роки пенсійних виплат не буде зовсім. Наприклад, навіть якщо українець заробив на мінімальну виплат, а її розмір змінюватися не буде, то в найближчі 3 роки можна буде отримати понад 116 тисяч гривень.

Нагадаємо, що українським громадянам розповіли про те, хто отримає надбавки до пенсій на початку наступного року.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Україні суддям хочуть збільшити розмір пенсійних виплат.

Також портал "Українці" писав, що українцям розповіли про те, скільки виділятиметься на пенсії з державного бюджету.