Українським громадянам розповіли про те, яким чином можна вийти на пенсію раніше терміну. Так, в управлінні праці та соціального захисту населення пояснили, за якої умови можна це зробити, а також розповіли про те, хто має право вийти достроково на пенсію.

Відповідну заяву розмістили на сайті управління праці та соціального захисту населення.

Так, завчасно на пенсію можуть вийти ті, кого звільнили з роботи через те, що там скорочується штат. Також це можна зробити і тим, у кого ліквідували або перепрофілювали компанію. Але в такій ситуації в документах потрібно вказати причину звільнення - за вердиктом роботодавця.

Пенсіонери
Пенсіонери

При цьому, отримувати пенсійну виплату завчасно можна в тому випадку, якщо звільненому працівнику до пенсійного віку залишилося менше 1,5 років. Важливо, щоб у жінки було 30 років трудового стажу, а чоловік мав 35 років стажу.

У свою чергу, звільнений працівник повинен за тиждень зареєструватися в службі зайнятості. Якщо в службі не можуть знайти потрібну роботу для звільненого працівника, то за законом він має повне право вийти на пенсію раніше покладеного терміну.

бабуся, старенька, пенсіонери, бідність, виплати
бабуся, старенька, пенсіонери, бідність, виплати

При зверненні в ПФУ для призначення виплати, звільненому співробітнику потрібно вказати в заяві важливі речі. Звільненій людині потрібно вказати в заяві клопотання про вихід на пенсію раніше покладеного терміну.

Нагадаємо, що з початку 2022 року українським студентам збільшать розмір стипендіальних виплат.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Україні збільшили розмір стажу для виходу на пенсію.

Також портал "Українці" писав, що українським громадянам збільшили розмір пенсійної виплати.