Всім українським громадянам розповіли про те, як збільшуватимуть розмір пенсійних виплат у 2022 році. Так, перераховувати пенсію будуть в 12 етапів і для різних громадян в різний час, а вже до кінця року середній розмір виплати складе 4,5 тисячі гривень.

Про це повідомляють у прес-службі Міністерства соціальної політики України.

Січень стане місяцем індексації пенсій для тих, хто отримав інвалідність у катастрофі на Чорнобильській АЕС. Пенсію також перерахують для жінок, які з'явилися на світ в 1962 році, їм покладена надбавка в розмірі 9%.

Пенсіонери
Пенсіонери

У березні очікується щорічна планова індексація, при якій збільшену пенсію отримають державні службовці, журналісти, а також вчені та військовослужбовці. У квітні збільшать пенсію для працюючих пенсіонерів, виходячи зі стажу роботи і зарплати.

У липні з 1934 до 2027 гривень збільшуватимуть розмір пенсійної виплати у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. У жовтні на 300 гривень збільшать пенсію для українців від 70 до 75 років. Жінки з 30-річним і чоловіки з 35-річним стажем отримають від 3 тисяч гривень.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

У крайній місяць мінімальна пенсія для українців збільшиться з 2027 до 2093 гривень. Непрацюючі пенсіонери від 60 до 70 років при потрібному стажі отримають 2500 гривень, а пенсіонери з меншим стажем отримуватимуть від 2093 до 2500 гривень.

Нагадаємо, що українцям розповіли про те, як можна вийти на пенсію раніше покладеного терміну.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Україні збільшили розмір страхового стажу для виходу на пенсію.

Також портал "Українці" писав, що з початку 2022 року в Україні посилили вимоги стажу для виходу на пенсію.