Українських громадян попередили про те, що цього року на території країни може серйозно вирости ціна на цукор. Як стверджують фахівці, збільшення вартості цукру на 20% може відбутися через високі ціни на газ і через зростання цін на світових ринках.

Про це повідомляє портал "OBOZREVATEL".

У великих супермаркетах України в минулому році за 1 кілограм цукру потрібно було віддавати не 13,1, а вже 25,4 гривень. У той же час, В державної служби статистики стало відомо, що середня ціна в січні-жовтні зросла на 65,6%.

Подорожчання цукру в Україні
Подорожчання цукру в Україні

"Цукор буде рости в ціні для споживачів і більш істотно, оскільки для цукрозаводів необхідний газ-вугілля для цукроваріння. Таким чином, зростання ціни цукру буде підтримувати не тільки світовий тренд цін, але і пікові рівні цін енергоносіїв", – говорить керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

Фахівці стверджують, що в цьому році цукор дорожчатиме через високі ціни в світі і через збільшення собівартості виробництва. За словами фахівців, енергетична складова здатна досягати 60-70% в собівартості.

Подорожчання цукру в Україні
Подорожчання цукру в Україні

Крім того, цього року збільшиться і вартість мінеральних добрив, матеріалів для будівництва та металопрокату. Як виявилося, все це також відбивається на розтратах під час вирощування цукрових буряків і створення готової продукції.

Нагадаємо, що українських громадян попередили про істотне подорожчання популярного м'яса.

Як раніше повідомляв портал "Українці", любителів покурити попередили про зростання цін на сигарети в Україні.

Також портал "Українці" писав, що українцям розповіли про те, що вартість проїзду в громадському транспорті різко збільшиться.