У справі звільнення українців, утримуваних в ОРДЛО, біля офісу президента Володимира Зеленського немає ніяких реальних справ, а тільки пафосні пози.

Так політичний публіцист Олександр Зубченко прокоментував пост у Facebook омбудсмена Людмили Денисової, яка вирішила висловити співчуття у зв'язку з тим, що одна з утримуваних українок Наталія Стаценко страждає через загострення хвороби спини.

"На Новий Рік Денисова почала публічно забиватися про долю Наталії Стаценко, яка утримується в СІЗО ДНР. Як Стаценко мучиться з хворобою спини, нормально ходити не може, прикута до ліжка. І скільки ще, за її словами, таких страждаючих українців, насильно утримуваних в ОРДЛО. І яка Денисова молодець, що так красиво піклується про них», – повідомив публіцист.

"Красиво грає на публіку, волає до співчуття і людяності. Але чомусь Денисова зовсім забула згадати про те, що та ж Стаценко, як і три інші українки, вже могли б рік перебувати в Україні?» - задався питанням публіцист.

При цьому, нагадав Зубченко, омбудсмен Денисова прекрасно знає, що рік тому влада ОРДЛО погодилися відпустити Наталію Стаценко в числі 4 українок, але Офіс президента не дав це зробити.

"Адже вона не могла не знати про пропозицію керівництва невизнаної ДНР без всяких умов передати чотирьох українок через Віктора Медведчука? Так-так, невизнані ще рік тому запропонували в односторонньому порядку звільнити чотирьох українок, за умови, що вони передадуть їх Медведчуку – а він вже доставить в Україну», – зазначив автор.

«Від офісу президента була потрібна лише формальна згода. І літаком Медведчука та ж Стеценко могла бути доставлена в лікарню – в українську лікарню. Давайте вгадаємо з трьох разів, чому цього не сталося? Тому що навіть такий жест з боку невизнаної ДНР міг, на думку офісу президента, сприяти зростанню рейтингу Віктора Медведчука. Вони ж там страшно хотіли хоч когось обміняти, оскільки Зеленському терміново треба рятувати рейтинг. Але ніхто в невизнаних республіках не бажав мати справу з емісарами офісу. За великим рахунком, офісу президента було абсолютно наплювати на українців, які утримуються в невизнаних республіках. Якщо, звичайно, це не» матеріал» для піару", – пояснив публіцист.

Але, за словами Зубченка, рік тому Офіс президента «кістьми ліг» тільки щоб не дати Віктору Медведчуку доставити звільнених українок додому.

"Дивіться, Зеленському вдалося обміняти наших, вони повертаються, ура!». Але Медведчук - "це інше". Вже один факт існування пропозиції про передачу українок без всяких умов-сильний удар по іміджу ОП. "Кремлівська зрада"! Тому рік тому ОП «кістьми ліг», щоб тільки не дати Медведчуку звільнити українок, яких відпускали без всяких умов», – підкреслив автор.

"А тепер на сцену випускають професійних" плакальниць «в особі Денисової, яка заламує руки і розповідає про»почуття співпереживання". Ніяких реальних справ. Одні лицемірні слова і пафосні політичні пози», – уклав політичний публіцист Олександр Зубченко.