Але крім цього вершкове масло ще й масово підробляють, користуючись підвищеним попитом на цей товар.

Тому варто знати, з чого саме має складатися справжнє вершкове масло – це тільки жири тваринного походження і ніяких рослинних добавок. На те воно й вершкове, що має робитися виключно з молока.

За допомогою кількох простих прийомів ви можете перевірити, що перед вами саме справжнє вершкове масло, а не брусок пальмової олії.

вершкове масло
вершкове масло

Який колір має бути у вершкового масла?

Справжнє вершкове масло, придбане у супермаркеті, яке зроблене з молока, має трохи жовтуватий відтінок. Воно аж ніяк не має бути білосніжного кольору. Якщо ви бачите перед собою білосніжне вершкове масло – ймовірно, вам продали фальсифікат. Білий колір має лишень масло з козиного молока – тоді з ним усе гаразд.

Але можуть бути легкі вийнятки, приміром, якщо масло – справжнє та домашнє – складається з молока корови, яка харчувалася виключно травою. Воно може мати насичений жовтий колір через каротин, який міститься у харчах худоби.

Масові ж виробники часто за допомогою харчових барвників додають маслу жовтого кольору. Такий вид шахрайства можна розкрити за допомогою звичайної горілки.

Як перевірити масло горілкою

Насамперед потрібно підігріти горілку приблизно до 60 градусів і потім залити нею шматочок придбаного масла, яке викликає сумніви.

Далі спостерігаємо, що відбувається з маслом. Коли горілка стане яскравого жовтого кольору – це означає, що виробник додав штучних барвників і якість масла вже викликає сумніви.